Benefit Plus - Zdravě žít: Jógou k pevnějšímu tělu i mysli

Zdravě žít: Jógou k pevnějšímu tělu i mysli

Že je jóga skvělý způsob, jak začít cvičit, i když jste tomu nikdy moc neholdovali? Jo. O tom není pochyb. Existuje totiž mnoho rychlostí, intenzit i způsobů. Od dynamické aerobní zabíračky, přes zaměření na vazy a klouby, až po pohodové protažení, u kterého se ani nezadýcháte. Jenže to má svá pravidla. Jaká jsou a kde se teď vlastně dá jóga dělat?

Ještě než se do toho pustíme...

Hlavně opatrně. Můžete provozovat jógu pětkrát denně a snažit se jak chcete, ale bez správného usedání do pozic to nikdy nebude ono. A kromě toho si taky můžete bloknout záda. Což je přesný opak toho, co od jógy chceme. Jak tedy cvičit a na co si dát pozor, abyste si neublížili?

Pro začátek určitě stačí, když si budete hlídat tyto základní body.

  • Rovná záda a zpevněné břicho - vizualizujte si třeba, že vás někdo tahá z hlavy za nitku nahoru.
  • Ramena uvolněná a od uší - nikdy je nemějte v tenzi. Jóga má uvolňovat, ne naopak.
  • Nádechy jsou pomalé, delší a stejně tak výdechy. Tím si taky zkorigujete tep.
  • Nic netahejte na sílu, každá pozice by vám měla být více méně příjemná. (Ale nebudu lhát, trochu vás to bolet možná bude.)


Online průvodci vaší jógovou epizodou

Je přirozené, že během cvičení na některou z věcí tu a tam zapomenete. Mně se to třeba stává občas doteď, a to jógu praktikuju už pár let. Od toho jsou tu zkušení lektoři z Dům jógy Anděl, kteří nabízejí online lekce pro začátečníky i pokročilé. Jemná jóga vás příjemně uvolní, core cvičení zas probudí i svaly, o kterých ani nevíte, že je máte.

Chcete si zacvičit i s vašimi dětmi? Určitě zkuste dětskou jógu ve studiu Ganeša. Zábavné odpoledne okořeněné pohybem jim (a vám taky) rozhodně zpestří den. Možná ale netušíte, jestli vás jóga bude bavit. Tak si kupte výhodný balíček 5 lekcí za 500 Kč od Yogaspace. Zjistíte i jaké styly vám vyhovují a díky tomu snáze zařadíte cvičení do denní rutiny. Není totiž nic horšího, než se nutit do cvičení něčeho, co vás nebere.