Benefit Plus - Zdravě žít: Jak si říct o pomoc, když vás bolí duše?

Zdravě žít: Jak si říct o pomoc, když vás bolí duše?

Zachovat si klid a nadhled je v téhle době obzvlášť náročné. Nedostatek sociálního kontaktu, home office v kombinaci s výukou dětí nebo zkrátka jakékoliv obavy, které vám sužují hlavu. To jistě vyvolává pěknou spoustu chaosu a nekomfortu. Neřešený stres ale může vyústit i v něco hlubšího. Proto jsou tu terapeuti, kteří vám pomohou se vším, co vás trápí.

Péče, co zejména teď hraje velkou roli

Co uděláte, když vás něco bolí natolik, že vám to omezuje do určité míry život? Pravděpodobně si zajdete k lékaři. Paradoxem však je, že málokdo z nás zajde k lékaři, když ho „bolí“ psychika. Přitom právě vaše duševní rozpoložení má velký dopad na spoustu oblastí v životě. Produktivita a soustředěnost slábnou, podrážděnost a vyčerpání sílí. Kromě toho – neřešený stres či smutek ovlivňuje i fyzickou schránku. Naštěstí je na trhu množství psychologů a psychiatrů, kteří jsou připraveni vám pomoci. A navíc u nich zaplatíte benefitovými body.


Jen se připojte a jedeme

Na online terapii je profík Mojra.cz. Buď si vyberete svého psychologa sami - a že fakt je z čeho vybírat, nebo vyplníte krátký dotazník, zhruba popíšete, co chcete řešit a oni se vám sami ozvou. Pokud máte strach z volání (Nejste sami. Mě to taky děsí.), využijte u nich emailovou psychologickou péči. Snadno si tak utřídíte myšlenky, efektivněji se vyjádříte a možná rychleji dojdete kam potřebujete.

Skvěle vám poradí také Katarína Szabadosz, kterou možná znáte z pořadu Svatba na první pohled. Specialistka na individuální i párové konzultace odhalí, kde je „jádro pudla“ a navede vás tím správným směrem.
V oblasti partnerských vztahů je ale dobré se i vzdělávat. Online webináře a kurzy jsou skvělým doplňkem k terapiím. Zajímavou nabídku rozvojových materiálů má Pavel Rataj - tak se nechte inspirovat, naučte se nové techniky a rozšiřte si obzory v oblasti vztahů.

Boží, to mě zajímá! Co tam třeba vyřeším?

  • Jak na emoce?
  • Nevěra – jak jí nedovolit, aby zničila vztah?
  • Předmanželská příprava
  • Rozchody a rozvody


Je vám v teple ordinace líp? Vstřícná a empatická Anita Michajluková vás přivítá v Praze a v Kladně. Stačí si domluvit termín a společně se pustíte do řešení vašich problémů. Mnohem více toho samozřejmě najdete v naší aplikaci. Jen si v e-shopu najděte sekci Zdraví a Psychologie a vyfiltrujte své město.

Nezapomínejte, že…

Ač jdeme progresivně kupředu, téma psychologů a psychiatrů je stále trochu tabu. Léčbu psychiky totiž mnohdy vnímáme jako něco, co podstoupíme až když je nejhůř. Stigma, které se u mentálních poruch ještě stále drží totiž zahrnuje ideu, že deprese se v životě manifestuje v podobě monstra, co vám nedovolí ani vylézt z postele, vyčistit si zuby nebo si dojít na nákup. A skutečně tomu tak může být. Nicméně tohle je spíš poslední stádium, kterému se dá předejít prevencí. Tak se nebojte si o ni říct.

Marie
Benefit Plus

Doporučené články

Cítit se dobře?

Zdravě žít: První výkop aka ÚVOD

Více času „indoor“ nám dává skvělou příležitost se pustit do změny životního stylu. Tak to konečně udělejte. A tím spíš, když na celou proměnu můžete použít svůj benefitový rozpočet. Otevíráme proto novou sérii článků o zdraví, pohybu a péči o (nejen) fyzickou schránku. A co od toho vlastně čekat?

Číst dále
Cítit se dobře?

Zdravě žít: Víte, jaké chyby vám brání v úspěšném cvičení?

Pravidelně cvičit je sice základ, ale ne každý ví, jak dosáhnout vysněných výsledků. Špatné cvičení vám totiž může nejen ublížit, ale především vám pohyb pěkně otrávit. Co, jak a proč vlastně dělat, abyste nechuť proměnili v chuť a začali si pohyb užívat? Dnes se podíváme na pár jednoduchých základů, které zvládnete hravě dodržovat i vy.

Číst dále
Cítit se dobře?

Jak mít více energie a cítit se fajn? Biohackněte se!

Chcete přeprogramovat svou mysl a konečně něco změnit? Svépomocí to půjde asi obtížně. Moderní doba ale přináší nová řešení a tím je biohacking. Cože? Můžu si „hacknout“ mysl?? Jo! Čtěte dál a zjistíte jak.

Číst dále
Cítit se dobře?

Zdravě žít: Jógou k pevnějšímu tělu i mysli

Že je jóga skvělý způsob, jak začít cvičit, i když jste tomu nikdy moc neholdovali? Jo. O tom není pochyb. Existuje totiž mnoho rychlostí, intenzit i způsobů. Od dynamické aerobní zabíračky, přes zaměření na vazy a klouby, až po pohodové protažení, u kterého se ani nezadýcháte. Jenže to má svá pravidla. Jaká jsou a kde se teď vlastně dá jóga dělat?

Číst dále

Nabídka benefitů

Facebook
Instagram
LinkedIn