Benefit Plus - Proč při každé platbě zaměstnaneckými benefity ušetříte 26 %?

Proč při každé platbě zaměstnaneckými benefity ušetříte 26 %?

Mnoho zaměstnavatelů dává svým zaměstnancům zaměstnanecké benefity ve formě cafeterie. Proč se tento způsob tak rozmohl? Co znamenají benefity pro zaměstnance? Pojďme se podívat na benefity z trochu jiné strany.

Za všechno může zákon

Tajemství tzv. volnočasových zaměstnaneckých benefitů se ukrývá v zákonu. Konkrétně Zákon o daních z příjmu určuje rozsah benefitů, jejich výhodnost, rozsah poskytování i omezení. Zaměstnavatelé využívají tento fenomén, protože je to velmi výhodné pro jejich zaměstnance.

Proč je to výhodné?

Jednoduše proto, že zaměstnanec z částky, kterou mu zaměstnavatel dá do cafeterie neodvádí sociální pojištění, zdravotní připojištění ani daň z příjmu. Zaměstnanec tak ušetří 26 % oproti tomu, pokud by stejnou částku dostal do hrubé mzdy. Dostane-li zaměstnanec 1000 Kč do hrubé mzdy, dostane 740 Kč v čistém. Dostane-li stejnou částku do cafeterie, může vyčerpat 1000 Kč. A to je jistě rozdíl, který se vyplatí.

Kde všude je možné benefity utratit?

Zákon se zaměřuje na obnovu psychických a fyzických sil, a definuje tak oblasti sport, zdraví, vzdělávání, cestování, tištěné knihy a kultura. Konkrétní rozsah najdete v cafeterii nebo to nejlepší zase v našem předvýběru.

Pro koho jsou benefity určené?

Benefity může využívat nejen zaměstnanec, ale také jeho rodinní příslušníci. Nejčastěji tedy partneři a partnerky či děti.

Je zřejmé, že s každou platbou zaměstnaneckými benefity ušetříte 26 %. Podívejte se na nejoblíbenější benefity nebo na 3 největší chyby při čerpání benefitů.

Myslíme na vás.
Benefit Plus

Doporučené články

O benefitech

Jak na benefity z cafeterie?

Přestože se benefitový rozpočet stal již standardní součástí zaměstnaneckých benefitů, je jeho čerpání ještě pro mnohé záhadou. Jak tedy na zaměstnanecké benefity, aby vám přinesly co nejvíce?

Číst dále
O benefitech

5 nejoblíbenějších tipů z Benefit Plus

Své benefity využíváte ve svém každodenním životě. Tušíte ale, které jsou opravdu ty nejoblíbenější, pokud nepočítáme lékárny? Pojďme se na to podívat a možná se trochu inspirujete.

Číst dále

Nabídka benefitů

Facebook
Instagram
LinkedIn