Benefit Plus - Přivítejme společně divadelní sezónu!

Přivítejme společně divadelní sezónu!

Dny se zkracují a rána se pomalu halí do chladnějšího hávu. Za pár týdnů začne podzim a s ním se pravděpodobně začneme pomalu zavírat před deštěm a fujavicí. Dali jsme proto dohromady tipy na divadla a kina, která letos určitě nesmíte vynechat!

Pražská prkna, co znamenají svět

Pohodový večer po práci, parádní rande nebo třeba setkání v sobotu s přáteli spolehlivě nastartujete v Divadle Na Jezerce. Jen nedaleko od něj se nachází další z věhlasných pražských divadel, a to sice Divadlo Na Fidlovačce. Ať půjdete kamkoli, budete se skvěle bavit díky promyšlenému a zajímavému repertoáru. Necháte se strhnout dramatem, nebo se raději zasmějete nad komediální scénkou? Když počasí dá, doporučujeme procházku po Vyšehradě, který naleznete jen kousíček od obou divadel. Vysoko posazená dominanta Prahy vám poskytne celou metropoli jako na dlani.


Za kulturou po Česku, ale klidně i na výlet

Klasické červené sedačky, pohodovou atmosféru a nadupaný program najdete i v Hálkově městském divadle Nymburk. Stejně dobře se pobavíte a strávíte kvalitní čas v hledišti Východočeského divadla v Pardubicích. Kromě toho je toto „perníčkové město“ výjimečné i pro svou architekturu, tak proč si neudělat výlet a spojit příjemné s… příjemným? A to samé platí i pro Moravské divadlo Olomouc, kde kromě skvělého hereckého obsazení a činoher najdete také operní či baletní představení.

Od živých představení k hrdinům na plátně

Neholdujete moc divadlu a raději se boříte do sedaček v kině? Svou čarovnou atmosférou vás pak rozhodně pohltí pražské Kino Lucerna. Zajímavostí je, že původně měl palác Lucerna být hokejový stadion. Nakonec však musel být narychlo přepracován na velký společenský sál, a to kvůli nevyhovujícím rozměrům. Naopak pokud hledáte trochu undergroundový styl, určitě si vás získá kino Aero, které sídlí na pražském Žižkově, nedaleko od památníku Vítkov. Nečekejte zde ale filmové trháky a připravte se na umělecké a alternativní snímky, které vás rozhodně donutí zamýšlet se nad autorovým sdělením.